Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/conversantcomm.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/conversantcomm.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/conversantcomm.pl/includes/menu.inc).

Aparat telefoniczny dla babci i dziadka - jaki zakupić?

Telefony komórkowe z biegiem lat zaprzestają być domeną młodych i dorosłych. Coraz to bardziej mnogą oraz coraz to w wyższym stopniu wymagającą grupą adresatów robią się ludzie starsi.


Nie ma się czemu dziwować, aparat telefoniczny nie jest narzędziem służącym jedynie do zabawy i pracy.


Zapewnia kontakt z krewnymi, a w wielu nagłych sytuacjach może uratować życie. Jaki powinien być telefon dla seniora? Postaram się odpowiedzieć na owo zapytanie. Większa część telefonów ma raczej nieduże guziki. W końcu fabrykanci dążą do tego, ażeby urządzenie było stosunkowo niedużych rozmiarów, ale miało przy okazji duży wyświetlacz. W rezultacie lITerki bywają naprawdę małe. Niekiedy możemy nawet tego nie zauważyć. Ale co jeśli ten aparat telefoniczny trafi w dłonie starszej osoby, jakiej wzrok nie jest idealny jak też jaka nie zna na pamięć układu klawiatury. Telefon dla seniora Bardzo pomocna strona, mądrze jest odwiedzić winien zatem posiadać ogromne oraz czytelne przyciski, do tego dobrze i jasno podświetlane. Samo wykonanie przycisków również nie jest bez przesłania. Z klawiatury powinno się korzystać wygodnie i pewnie.


IT
Author: Kate Ter Haar
Source: http://www.flickr.com


Ekran. Winien być z pewnością możliwy do czytania, natomiast wszelakie wyświetlane na nim elementy powinny być doskonale dostrzegalne. Wielkość nie ma dużego znaczenia. Istotne, aby symbole nie były zbytnio niewielkie.

Napisaliśmy wpis o zbliżonej treści. Jest on na kolejnej witrynie. Kliknij zatem w poniższy link i dowiedz się szczegółów z tym powiązanych.

Z tym nie mają problemów producenci telefonów dla osób starszych. Telefon z dużym ekranem doskonale spełni swą rolę. Widowiskowość, mnóstwo skrótów a także wizualizacje to fragmenty zupełnie zbędne. Interfejs powinien być nieskomplikowany a także maksymalnie intuicyjny.
Na ekranie głównym użytkownicy mają odnaleźć jedynie najpotrzebniejsze fragmenty. Poza tym nauka obsługi smartfona nie dla każdego będzie przyjemnością. Dla wielu ludzi może być zwyczajnie trudna.

Dla zalogowanych