Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/conversantcomm.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/conversantcomm.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/conversantcomm.pl/includes/menu.inc).

Czy opłaca się zainwestować w odkurzacz centralny? Czy to dobre rozwiązanie? Jakie to mogą być koszty?

Pomimo tego, iż odkurzacz centralny dużo kosztuje i by dobrze działał należy zastosować odpowiednią instalację, to jest z pewnością lepszym rozwiązaniem niż klasyczny model - przede wszystkim z powodu, iż nie generuje ani kurzu, ani nie robi hałasu. Sama jego instalacja w postawionym już budynku nie jest aż tak trudna. Dobrze jest pomyśleć nad tym zagadnieniem.


Należy powiedzieć, że chociaż odkurzacze centralne mają wiele plusów, to nie są nazbyt powszechne w Polsce. Z pewnością wynika to z przyzwyczajenia i stosowania standardowych rozwiązań, a także braku wiedzy na ten temat. Dobrze jest w związku z tym skupić się przede wszystkim na faktach, jakie pokażą, czy warto wydać pieniądze na takie rozwiązanie. Koszt założenia takiej instalacji nie jest zbyt przystępny dla przeciętnego Kowalskiego, jest to jednak bardzo wygodne rozwiązanie, więc warto o tym pomyśleć. Na początek na samo zamontowanie rur jak i wykonanie gniazd należy zapłacić mniej więcej 1000 złotych. Kolejny wydatek to wyposażenie instalacji w szufelkę automatyczną oraz elastyczny wąż kuchenny.

Nie ociągaj się - naciśnij ten link opakowania styropianowe i raduj się opublikowanymi tam świeżymi artykułami. Zapewne pogłębią one Twoją wiedzę na ów temat.

To wydatek trochę większy, ponieważ około 2000 złotych.
Odkurzacze DOMAN
Source: http://www.doman.com.pl/


Należy oczywiście powiedzieć o samym urządzeniu, którym jest jednostka centralna, za coś takiego zapłacimy mniej więcej 3000 złotych. Odkurzacze centralne są jednakże bardzo tanie w użyciu, a użyte w nich pojemniki na zabrudzenia albo też worki, jakie należy opróżnić raz na kilka miesięcy, to kwota kilkudziesięciu złotych rocznie. To też niesamowicie czyste rozwiązanie, bo każdy zabieg w późniejszej eksploatacji tego typu odkurzacza to wyniesienie pełnego worka na śmietnik. Trzeba to zrobić jedynie trzy razy w trakcie roku. Odnośnie hasła emitowanego przez tego typu sprzęty możemy śmiało stwierdzić, iż nie jest on duży.

Jeśli jesteś zdania, że ten tekst posiada niezwykle ciekawe informacje, to kliknij na polecany wpis (http://aner.com.pl/), który także Cię wciągnie kompletnie.

Urządzenie centralne wytwarza hałas, jaki porównać możemy do zwykłego odkurzacza, natomiast jest ona przecież zamontowana w pomieszczeniu technicznym, które jest w kotłowni bądź piwnicy.

Tak więc jedyne co usłyszymy, to świst rury zasysającej kurz i brud. Samą instalację możemy wykonać również w już stojącym budynku mieszkalnym i z pewnością nie trzeba do tego celu burzyć ścian. Zakres robót obejmuje jedynie wykucie niewielkich otworów w stropie na rury i przeprowadzenie ich instalacji. Dobrze jest przy tym wybierać najlepszy model, przykładowo odkurzacz centralny Beam - kliknij stronę.

Dla zalogowanych