Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/conversantcomm.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/conversantcomm.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/conversantcomm.pl/includes/menu.inc).

Czym jest switch oraz czy jest to narzędzie drogie?

W inny sposób nazywany jest przełącznikiem. Jest narzędziem łączącym przeróżne urządzenia w jednej elektronicznej sieci. Przykładowo może być to laptop z drukarką albo serwerem, centrala telefoniczna z telefonem, komputer z internetem lub kamera CCTV z nagrywarką.
Laptop Satellite
Author: Toshiba
Source: Toshiba


prezent
Source: morguefile.com


SwITch pełni rolę rozgałęźnika dla danych, które przesyłane są przez sieć. W każdej, nieco bardziej rozbudowanej sieci switch jest konieczny. Wybór w sprzedaży w zakresie modeli oraz liczby portów, wytwórców oraz realizowanych przez tego typu urządzenie funkcji, jest bardzo znaczny. Typowe ilości portów, które ma switch to 5, 8, 16, 24 albo 48. Należałoby w każdym przypadku posiadać przynajmniej kilka portów wolnych na zapas. Jeden switch, który ma znaczną liczbę portów, to czasem i tak jest za mało na nasze potrzeby. Trzeba wtedy nabyć jeszcze jeden switch oraz złączyć je ze sobą. Są na to trzy metody. Agregacja portów opiera się na złączeniu dwóch albo więcej switchy przy użyciu więcej niż pojedynczego kabla krosowego. Zwiększa to przepustowość połączenia między dwoma sieciami, ale zabiera nam niezajęte porty. Inną metodą połączenia switchy w jeden mechanizm to stackowanie. To metoda, która opiera się na łączeniu switchy w jedną sieć - internet światłowodowy bielsko biała przy użyciu specjalnych, dedykowanych do tego portów, które mogą łączyć magistrale obydwu switchy specjalnymi kablami wielożyłowymi.


switch
Author: JOHN LLOYD
Source: http://www.flickr.com


Typowa szybkość switcha to 100Mbit czyli tzw. fast ethernet. Taki standard powoli jednak wypychany jest przez switche, które pracują z prędkością 1GBit. W pracy biurowej nie ma to jednak większego uzasadnienia. Switche możemy rozdzielić na inteligentne, zwykłe oraz zarządzalne. Switche typowe są to proste urządzenia, które nie pozwalają na tworzenie grup uprawnieniowych. Są to narzędzia tanie, jednak do nieskomplikowanych sieci są zadowalające. Switche inteligentne są to bardziej skomplikowane narzędzia, które mają już możliwości tworzenia grup uprawnieniowych. Pozwalają ponadto na podgląd tego, co dzieje się w naszej sieci.
W ramach inteligentnego switcha można by tworzyć dla przykładu grupy komputerów, które nie mają ze sobą żadnego kontaktu pomimo wpięcia tych komputerów w jeden switch. Switche zarządzalne są to zaawansowane narzędzia, które posiadają więcej opcji konfiguracyjnych, możliwości z których skorzystać może tylko wyspecjalizowany inFormatyk, który odpowiada za kontrolę oraz bezpieczeństwo sieci w firmie.

Dla zalogowanych