Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/conversantcomm.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/conversantcomm.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/conversantcomm.pl/includes/menu.inc).

Jaką rolę pełni awaryjne oświetlenie w różnych budynkach i obiektach w jaki sposób należy je projektować

O tym, jak ważną rolę pełni światło w naszym życiu przeważnie możemy się przekonać, jak go braknie. Lecz o ile wyłączenie zasilania jak siedzi się w mieszkaniu może ewentualnie wymusić konieczność zapalenia jakiejś świeczki, to zdarzają się przypadki, kiedy jego brak stanowi duże zagrożenie.


Tak na przykład się dzieje, gdy w wyniku pożaru czy jakiegoś innego zdarzenia trzeba nagle wyprowadzić ludzi z budynku, a zasilanie zostało odcięte.

Te opublikowane tu wpisy z witryny (http://latkowski.pl/pl/nowosci-i-promocje/) zaspokoją Twoją ciekawość, jeśli omawiana w tym serwisie sprawa żywo Cię zainteresowała.

Po ciemku mogłoby dość do rozmaitych zaginięć czy wypadków, a to zakończyć by się mogło nawet jakąś tragedią. Z tego też powodu należy zadbać o dobre oznaczenie dróg ewakuacyjnych i niebezpiecznych stref na wypadek braku zasilania. Najczęściej wykorzystuje się do tego zasilanie awaryjne, znane też po niemiecku jako notlicht - fluchtwegbeleuchtung.


Komputery z serii VAIO E 11
Author: Sony
Source: Sony


przestrzeń kosmiczna
Author: JOHN LLOYD
Source: http://www.flickr.com


Najważniejszą rolą takiego zasilania jest oświetlenie miejsc na wypadek odcięcia energii elektrycznej w budynku i umożliwienie tym samym orientacji w środku. Przepisy bardzo dokładnie określają parametry, jakie powinno takie fluchtwegbeleuchtung spełniać, i podczas projektu instalacji należy się ich trzymać. Dobrym pomysłem jest wykonanie tego typu projektu w porozumieniu z osobami odpowiedzialnymi za ochronę przeciwpożarową, ponieważ tego typu zasilanie stanowi ważny element bezpieczeństwa również w tym obszarze.

Masz ochotę dowiedzieć się więcej na ten wątek? To bardzo dobrze, ponieważ pod linkiem pinball machine manufacturers odnajdziesz ciekawe informacje, które Cię wciągną.

Obecnie w ofercie można znaleźć całkiem sporo modułów i opraw które służą do tego celu - więcej o notlicht.
Mają one odpowiednią konstrukcję i spełniają rygorystyczne normy związane z bezpieczeństwem, z tego też powodu można ich używać w każdym obiekcie i pomieszczeniu.

Dla zalogowanych