Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/conversantcomm.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/conversantcomm.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/conversantcomm.pl/includes/menu.inc).

Jak prawidłowo właściciele firm będą mogli rozliczyć wykorzystywanie prywatnych samochodów w celach firmowych.

Używanie prywatnych samochodów w celach firmowych jest obwarowane odpowiednimi regulacjami. Na dzień dzisiejszy przedsiębiorcy mają dwie możliwości aby wszystko było legalnie, czyli albo przekazać samochód do ewidencji środków trwałych, lub też jeździć samochodem prywatnym, a wszelkie rozliczać przy pomocy tak zwanej kilometrówki.
Ewidencja ta jest obowiązkowa w paru przypadkach. Po pierwsze wtedy, gdy rozliczany ma być samochód prywatny przedsiębiorcy, pracowników czy używany na podstawie umowy najmu czy użyczenia.

To użyteczne opracowanie na pewno okaże się dla Ciebie interesujące, gdyż znajdziesz tam wiadomości analogiczne do takich, które widzisz tu.

Ale od 1 kwietnia 2014 roku obowiązek ten posiadają również podatnicy, którzy będą planowali rozliczać pełny VAT od wydatków na eksploatację i zakup. Wtedy kilometrówka prowadzona być musi w takim celu, aby mieć całkowitą kontrolę nad przebiegiem pojazdu, wykluczając tym samym korzystanie z niego w prywatnym celu. Regulacje prawne dokładnie określają, w jakiej wysokości i na jakich zasadach odliczać będzie można koszty związane z pojazdem, uzależnione to jest między innymi od liczby zrobionych pojazdem kilometrów - .

odwzorowanie - firma
Author: Junta de Andalucía
Source: http://www.flickr.com
Ewidencja kilometrówki nie należy do jakiś skomplikowanych rzeczy, gdyż na szczęście przepisy w tym obszarze są w miarę zrozumiałe i czytelne. Można to robić ręcznie, a można się również wspomóc narzędziami informatycznymi. Dostępnych jest bowiem wiele rozmaitych programów, zarówno płatnych jak i bezpłatnych, które mogą pomóc w wykonywaniu tego obowiązku.

Czy nasz wpis zaintrygował Cię na tyle, że masz ochotę na więcej? Zatem po nowe wiadomości przejdź do poniższego linku. Tam czeka ciekawy fakt (https://contra-odszkodowania.pl/odszkodowanie-za-wypadek-komunikacyjny/).

Ewidencja przebiegu pojazdu program ułatwi przede wszystkim zapisywanie wszystkich przejazdów i dokonywanych wydatków, a także automatyczne wyliczenie w oparciu o to całości kosztów - pod tym adresem szybko uzyskasz pomoc. Czasami takie programy mają wręcz możliwość zintegrowania z programami księgowymi, przez co odpada konieczność ręcznego przepisywania wszystkiego.


Jedną z ważniejszych funkcjonalności, jaką powinien mieć tego typu program, jest możliwość wygenerowania raportów przebiegu i poniesionych wydatków. Dobrze też, jeśli posiadałby on pobieranie w automatyczny sposób wszystkich stawek, dzięki czemu nie będzie trzeba o tym myśleć, jeśli coś się zmieni.

Dla zalogowanych