Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/conversantcomm.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/conversantcomm.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/conversantcomm.pl/includes/menu.inc).

Jak zabezpieczyć smartfona?

Komórki w ciągu minionej dekady przeszły nieodwracalną przemianę. Jeszcze nie dawno służyły głównie do dzwonienia i pisania wiadomości tekstowych.


Obecnie telefony stały się smartfonami i są w rzeczywistości minikomputerami mieszczącymi się w kieszeni spodni bądź torebki.


szkło na telefon
Author: Medas-Media
Source: Medas-Media


I tak, jak normalne komputery, zawierają ogrom danych, które warto chronić przed wypływem bądź kradzieżą. Zdarza się, że nasz smartfon zostaje skradziony bądź zgubiony. Razem z nim giną wszelkie dane. Mogą być to fotografie z wycieczki, filmy z koncertu, mejle, loginy a także hasła do konta bankowego. Stąd ostrożność nakazuje, by regularnie wykonywać kopię zapasową danych znajdujących się na komórce. Możemy to zrobić za pośrednictwem oprogramowań czy też też za pomocą instrumentów oferowanych przez producenta urządzenia. Backup możesz utrwalić na dysku komputera albo na przenośnej pamięci, można też przechowywać go w chmurze.


Telebim reklamowy led
Author: FlexVision.pl
Source: FlexVision.pl
Hybrydowe urządzenia z systemem Windows 8
Author: Samsung
Source: Samsung


Strata telefonu może być bolesna. Nie chodzi jedynie o stracone pieniądze, lecz także znajdujące się na narzędziu dane. Jeśli zatem przez przypadek stracicie swój smartfon, czy to w teatrze, czy na pikniku czy też w pubie, bądź co gorsza, ktoś wam go ukradnie - nie panikujcie. Dzięki specjalnym przyrządom do namierzania telefonu nie wszystko stracone. Za pomocą odpowiednich aplikacji możecie namierzyć stracony telefon poprzez geolokalizację.


Możecie również w sposób zdalny zablokować telefon jak też napisać na nim SMS dla znalazcy. Jak widzicie, jest wiele metod na odzyskanie zguby lub utarcie nosa rabusiowi. Przed mechanicznymi uszkodzeniami nasz telefon ochronić może szkło na telefon.

Dla zalogowanych