Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/conversantcomm.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/conversantcomm.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/conversantcomm.pl/includes/menu.inc).

Kamery cctv wykorzystywane są obecnie w bardzo różnych branżach. Monitoring podnosi poziom bezpieczeństwa w miejscach publicznych oraz usprawnia pracę policji

Obecność monitoringu w życiu publicznym jest już normalnym zjawiskiem. Przyzwyczailiśmy się do tego, że jesteśmy niemal na każdym kroku obserwowani. Wprawdzie wpływa to na naszą przestrzeń prywatną, z drugiej strony sprawia, że możemy czuć się o znacznie bezpieczniejsi.
Kamera do monitoringu
Trzeba też podkreślić, że skorzystać mogą na tym obie strony - www. Kamera cctv zabezpiecza bowiem jednocześnie te osoby, które są obserwowane, jak i tego, kto zamontował monitoring w konkretnym miejscu. Straty będzie musiał ponieść zatem jedynie ten, kto złamał prawo. Materiał zarejestrowany na taśmie może bowiem być wykorzystany jedynie w celu zidentyfikowania , a następnie ukarania sprawcy. Nie można go udostępniać ani rozpowszechniać. Zwłaszcza w celach komercyjnych. Dlatego najpierw kamery cctv pojawiły się w obszarach wyjątkowo zagrożonych przez działalność przestępczą, takich jak sklepy albo szkoły. Dopiero później zaczęto je umieszczać je w tramwajach, urzędach, na uczelniach lub na przejściach ulicznych. Dzisiaj monitoruje się już całe dzielnice, ulice lub obszary, takie jak stare miasto, okolice ratusza czy przystanek komunikacji miejskiej. Zobacz więcej: polecany alarm All Secure - (telewizja przemysłowa Gdańsk) rowerowy.
monitoring
Na monitoring wizyjny pieniądze przeznaczają zwłaszcza najbardziej rozwinięte miasta.

Czy zainteresowałyby Cię inne wiadomości na ten temat? Zapraszamy do przejrzenia kolejnego tekstu. W nim zaznajomisz się z różnymi szczegółami.

Działa już system monitoring Poznań. Władze miejskie zdecydowały się na zakup aż 446 kamer cctv, które nieustannie monitorują to, co dzieje się na poznańskich ulicach. Kamery cctv są zamontowane w najbardziej niebezpiecznych miejscach. Funkcją monitoringu wizyjnego jest zapobieganie przestępczości, skrócenie procedury ścigania przestępców, karanie wandalizmu, wzrost poczucia bezpieczeństwa mieszkańców miasta , a także kontrolowanie ruchu ulicznego. Do tej pory monitoring Poznań skutecznie realizuje te zadania, o czym dobrze się przekonać obserwując chociażby lokalną prasę. Wygląda na to, że dzięki kamerom zadowalająca część działańpolicyjnych zakończyła się sukcesem. System kamer zamontowany jest naturalnierównież innych polskich miastach, takich jak np. Warszawa, Wrocław lub Toruń. Monitoring wizyjny jest przydatny zwłaszcza w nocy. Ruch uliczny jest o tej porze bardzo spokojny. Patrole policji nie zawsze mogą być w porę poinformowane o niebezpieczeństwie. Nagrania umożliwiają natomiast rozpoznanie sprawcy jakiś czas po dokonaniu wykroczenia bądź przestępstwa. Nagrania dostarczają jednocześnie materiału dowodowego. Więcej w temacie: .

Dla zalogowanych