Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/conversantcomm.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/conversantcomm.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/conversantcomm.pl/includes/menu.inc).

Konieczne instalacje w nowym mieszkaniu

Chcąc doprowadzić konieczne media do naszego domu, nie musimy na szczęście mieć pozwolenia na budowę. Należy wyłącznie poinformować o przedsięwzięciu regionalnego starostę oraz udostępnić mu kilku informacji, dotyczących zakresu przyłączy, jakie zamierzamy doprowadzić do budynku.

odkurzacz centrany
Author: Chez Mummy
Source: http://www.flickr.com
Do pozyskania pełnej funkcjonalności domu, musimy doprowadzić doń instalację elektryczną, gazową, wodociągową i telekomunikacyjną. Każda instalacja winna być przeprowadzona w zgodzie z odpowiednimi postępowaniami a także wytycznymi, a później powinna zostać szczegółowo wypróbowana, co zostanie poświadczone stosownym zaświadczeniem.

Doprowadzenie każdego typu przyłącza, winno zostać poprzedzone złożeniem prawidłowego wniosku w właściwym miejscu, a więc przykładowo w lokalnym zakładzie energetycznym. Powinno się mieć pojęcie, iż nie w każdym miejscu możemy np. doprowadzić system kanalizacyjny. Niekiedy będziemy musieli skorzystać z innych, wypróbowanych rozwiązań, takich jak wykonanie przydomowego zbiornika na nieczystości.Instalacje w środku naszego mieszkania również muszą przeprowadzać wykwalifikowani specjaliści. Oprócz w/w instalacji niezbędnych do zamieszkania najlepiej - jeśli posiada się odpowiednie środki - postawić na centralny odkurzacz (przykład: polecane produkty). Najlepiej tą instalację zaprojektować już na etapie projektowania domu. Oszczędzi to nam dodatkowych kosztów mających związek z późniejszą modernizacją budowli. Centralny odkurzacz jest kapitalnym pomysłem dla osób cierpiących na uczulenie na roztocza kurzu domowego, umożliwia bowiem w skuteczny sposób pozbyć się alergenów oraz oczyścić powietrze. Inaczej niż w przypadku tradycyjnego odkurzacza zasysane powietrze filtrowane jest w autonomicznym wnętrzu co nie pozwala na przypadkowe rozpylenie się kurzu oraz dalszych zanieczyszczeń. Odkurzacz tenże to również komfort oraz wygoda użytkowania gdyż nie wymaga przetransportowywania niewygodnych akcesoriów.

odkurzanie
Kolejną ponadstandardową instalacją na jaką warto się pokusić jest instalacja alarmowa. Warto ją zamontować nie tylko jeżeli zamieszkujemy samotne miejsce (np. niedaleko lasu bądź w górach) żeby mieć gwarancję bezpieczeństwa jak także zniżki w ubezpieczeniu.

Dla zalogowanych