Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/conversantcomm.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/conversantcomm.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/conversantcomm.pl/includes/menu.inc).

Mało pracy – duży efekt. Jak szybko odmienić mieszkanie małym kosztem.

Czasami nadchodzi taki moment, że potrzebujemy odmiany w pomieszczeniach, w których codziennie się znajdujemy, ale nie chcemy zdobyć się na remont, odświeżanie ścian albo przestawiania mebli. Co można zrobić, żeby odnowić pokoje bez dużych nakładów finansowych i bez wielkich nakładów pracy?

Tuleje dystansowe
Pierwsza małą zmianą jest oświetlenie. Sprawmy sobie kilka rozmaitych punktów świetlnych, by przywrócić pomieszczeniom miły wyraz. Aby to osiągnąć nie musimy w ogóle nabywać wielkich, drogich lampek. Czasem wystarczy podmienić klosz na trochę bardziej przejrzysty, możemy kupić na przykład taki zrobiony z papieru, albo położyć przy lusterku zyskujące popularność w ostatnim czasie "cotton balls".

Nawet zwyczajne lampki choinkowe o ciepłym, przyjemnym dla oka świetle, można wsadzić do większego, smukłego wazonu, i uzyskać tym sposobem ciekawą dekorację. Każde światło postawione w pobliżu lustra będzie podwajać swoje światło. Dobrze jest o tym pamiętać i stosować szczególnie w pokojach, do których słońce prawie nie dochodzi. Dobrze jest postawić także roślinę na półce z lustrem, ponieważ przez odbicie i podwójną ilość zielonego będzie sprawiał wrażenie bujniejszego. Drugim tikiem aby odmienić wnętrze będą ładne łupy z obniżki po sezonie. Tu mamy spore pole manewru, ograniczeniem jest wyłącznie regał z etykietą „wyprzedaż”.

Towarom z wyprzedaży, jeżeli nie zostały uszkodzone, można ofiarować drugie życie malując je na inny kolor albo zagospodarowując je do innego celu, niż ich pierwotne przeznaczenie. Kubek z uszkiem jako doniczka na kaktusa, porcelanowa popielniczka jako podstawka na pierścionki, mała drabinka jako stojak na gazety - pomysłów jest naprawdę wiele tylko trzeba ruszyć głową. Kolejnym sposobem na odmianę mebelków jest zmiana uchwytów i dołożenie ładnych tulei - sklep z elektroniką - MS elektronik.

Tuleja dystansowa produkowana jest z rozmaitych materiałów, żeby ożywić meble wybierzmy te z niklowanego mosiądzu lub [DJI mavic air 2 dron - gohero.pl] ze stali. Będą klasycznym elementem zmieniającym przykładowo witrynę. Tuleja dystansowa zrobiona z tworzywa sprawdzi się również jako pomysł na zmianę nóżek przy meblach. Jeżeli mamy ścianę do zagospodarowania i pustą ramkę na malowidło czy zdjęcie, lecz brak nam wypełnienia, zawieśmy pustą ramkę. Rezultat będzie dość zaskakujący. Jak widać tanich sposobów jest bardzo wiele, trzeba jedynie trochę kreatywności i chęci do dokonywania zmian.

Dla zalogowanych