Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/conversantcomm.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/conversantcomm.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/conversantcomm.pl/includes/menu.inc).

Najistotniejsze zadanie dla wielu przedsiębiorstw to jak zminimalizować koszty działalności. Są sposoby, jednym z nich jest outsourcing

Coraz więcej można znaleźć o działaniu outsourcingu, także personalnym. Jest to jedna ze strategii, która polega na zlecaniu wykonania danych procesów biznesowo-kadrowych pochodzącemu z zewnątrz doręczyciela usług. Z outsourcingu czerpią przedsiębiorstwa dążące do pozyskania dobrze działającej struktury organizacyjnej, które pragną skupić swoje zasoby na najważniejszych funkcjach biznesowych.
kliknij obrazek
Sednem outsourcingu personalnego są funkcje oraz zadania przydatne w działaniu określonej organizacji, w tej akurat sytuacji bez wątpienia chodzi o funkcje personalne. Polega to zwyczajnie na wydaniu zlecenia przedsiębiorstwom z zewnątrz realizacji zadań i całościowych procesów personalnych. W odróżnieniu na przykład od outsourcingu związanego z rekrutacją, strategia ta nawiązuje do każdego z procesów, które wiążą się z rozporządzaniem kapitałem ludzkim. Warto wiedzieć ponadto, iż outsourcing może być stosowany przy równoczesnym wykorzystaniu zewnętrznych działów personelu.W takim przypadku mamy szansę zwiększyć jakość usług firmy, czy skoncentrowania się na najistotniejszych celach biznesowych. Efektem niezbyt chwalebnym może być jednak zwolnienie (zobacz umorzenie składek zus) znacznej liczby pracowników, którzy dotychczas byli odpowiedzialna za zadania, które podległy outsourcingowi. Outsourcing to narzędzie często używane przez małe firmy. Zatrudnienie eksperta na etat, na przykład praca dla informatyka, zazwyczaj jest związana z dość dużymi kosztami. Im wyższa specjalizacja, tym koszty naturalnie wzrastają. Koszy te równocześnie mamy szansę zmniejszyć dokładnie poprzez outsourcing personalny (dowiedz się więcej). Przykładowo firmy, jakich działalność przynosi zarobki tylko sezonowo nie są zbyt chętne,by zatrudnić pracowników na etat.

link
Author: John Kraus
Source: http://www.flickr.com
Jednocześnie, zatrudniają pracowników tylko i wyłącznie w ustalonych przedziałach czasowych muszą się liczyć z wysoką rotacją ekipy zatrudnionej. Stan tego typu może sprawić obniżenie jakości świadczonych usług. Jeżeli będziemy czerpać z ousourcingu personalnego, mamy pewność, że zatrudnimy odpowiednich ekspertów w najistotniejszych dla firmy momentach. Równocześnie, wielka zaletą jest również to, że zrobimy to nie ponosząc ogromnych wydatków finansowych, a tak byłoby, jakbyśmy mieli pracownika działającego na etat.

Dla zalogowanych