Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/conversantcomm.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/conversantcomm.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/conversantcomm.pl/includes/menu.inc).

Niejedna firma, niezależnie od profilu, musi zajmować się regularnie sprawami swego personelu

Jeżeli jesteśmy dyrektorem spółki, to zwykle skupiamy się na powiększaniu zysków. Pragniemy, żeby interes działał bez kłopotów.


Jednak, musimy się również zająć kadrami i księgowością.
Oświetlenie sufitowe LED
Author: Eliot Phillips
Source: http://www.flickr.com


Często jest tak, że właściciel lub (phantom 4 advanced) menadżer przedsiębiorstwa nie jest zaznajomiony w tym, jakie sprawy kadrowe obecnie dzieją się w firmie. On tylko ogólnikowo udziela zaleceń i trzyma stery całego biznesu. Od zarządzania działem personalnym są zawsze inne osoby. Z reguły tylko pani kadrowa wie, ile osób jest zatrudnionych w spółce. Pamięta, kto jaką ma umowę. Musi również być na bieżąco z urlopami, które wybierają poszczególni pracownicy. Musi wszystko skrupulatnie zapisywać w systemie, żeby zgadzało się z prawem i wynagrodzeniem. Kadrowa ma oprócz tego ogrom innych zadań. Musi tworzyć umowy oraz pilnować wszelkich kwestii związanych z urzędami. I jeszcze dodatkowo musi pilnować kart obecności (tzw. rejestry czasu pracy). Jest tego ogromna masa - różnych dokumentów oraz zaświadczeń. Wobec tego w zajmowaniu się sprawami kadrowymi trzeba być bardzo skrupulatnym i sumiennym. Zwykle trzeba pilnować porządku. Trzeba brać pod uwagę to, że w niewielkiej firmie z reguły dział kadr i płac jest jednoosobowy.


W dużych korporacjach byłoby to nie do pomyślenia, gdyż jest zbyt liczna ilość pracowników. Dział HR zwykle liczy wtedy kilka lub nawet kilkanaście osób. Jest także możliwość, aby zajmowanie się sprawami kadrowymi przekazać zewnętrznej firmie. Wówczas będziemy mieli ten problem z głowy.

Dla zalogowanych