Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/conversantcomm.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/conversantcomm.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/conversantcomm.pl/includes/menu.inc).

Obecność w sieci ma związek z różnorodnymi niebezpieczeństwami. Czy zdajesz sobie sprawę, jakie to zagrożenia i jak się przed nimi obronić

W ostatnim okresie coraz bardziej popularna staje się praktyka przechowywania danych w chmurze, czyli w różnych usługach online. Niestety, nie zawsze jest to bezpieczne, gdyż nasze dane w chmurze są wystawione na zagrożenie. Można je oczywiście ochronić, więc są tworzone różne systemy zabezpieczeń czy systemy weryfikacji danych.
chmura
Author: Chris Potter
Source: http://www.flickr.com
Generalnie jednak, nie da się uniknąć różnorodnych pułapek i słabości, a najbardziej niebezpieczną z nich zawsze jest człowiek. To on tak naprawdę kreuje najbardziej pokaźne, czasami niespodziewane ryzyko. Nie bądźmy jednakowoż negatywnie nastawieni do tego rodzaju usług, jedynie z tego powodu, że określone wady będą oddziaływać na postrzeganie bezpieczeństwa. Najbardziej istotne to, ażeby osoba, która korzysta z usług online miała pojęcie, w jaki sposób są one zabezpieczone, jak działają tego rodzaju zabezpieczenia, na czym polega ich rola. Powinieneś pamiętać o paru zasadach, które są niezmienne.

Pamiętaj więc, iż wszystko, co przechowujesz w sieci może być upublicznione. Dlaczego? Powód może być niezwykle błahy. Może się to stać przez twoją nieuważność, lecz także przez błędy dostawy usług, z których korzystasz.https://zdrowie-dom.pl/thessla-green/68-filtr-airpack-300400-rekuperator-thessla-green.html thessla greenWażne dokumenty, fotografie czy pozostałe materiały, które są dla ciebie bardzo ważne i nie mogą wpaść w niepowołane ręce, najlepiej nie publikuj w internecie . Inna ważna sprawa to hasło, które nie może być zbyt nieskomplikowane. Takie hasło nie powinno być zbyt łatwe, by ktoś ze zbytnią łatwością go nie wykradł. Warto używać różnorodnych znaków i różnych gabarytowo liter. Kolejna istotna sprawa ma także związek z hasłami. To znaczy, iż na przykład dostęp do maila czy do bankowości internetowej były opatrzone różnymi hasłami. Dzięki temu utrata jednej usługi nie spowoduje, że powstanie niebezpieczeństwo dla danych przechowywanych w innych miejscach.Linux server
Author: Linux Screenshots
Source: http://www.flickr.com
Jasna sprawa, to bardzo niewygodne, bo musimy zapamiętać kilka haseł. Jednakże, pamiętajmy, iż obecnie bezpieczeństwo jest najbardziej istotne, zdecydowanie ważniejsze niż nasza wygoda. Najkorzystniejszym więc sposobem jest określenie jednego hasła dla kilku mniej istotnych miejsc online i kilku bardzo mocnych haseł do najistotniejszych kont. Tego rodzaju zagrożenia zdarzają się przy okazji różnych systemów.

Czy wiesz, że podobne bardzo ekscytujące informacje są na wyciągnięcie ręki? Sprawdź i zerknij na źródło (https://kodak.wroclaw.pl/), a niewątpliwie odczujesz satysfakcję.

Czy to linux serwer a może Windows - nie ma większego znaczenia.

Dla zalogowanych