Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/conversantcomm.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/conversantcomm.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/conversantcomm.pl/includes/menu.inc).

Projektowanie aplikacji na komórki – co powinien wiedzieć każdy początkujący projektant, by zdobyć sukces

Urządzenia mobilne w aktualnych czasach bezsprzecznie ułatwiają powszednie obowiązki. Pewnie żaden biznesmen nie może wyobrazić już sobie pracy bez laptopa lub choćby tabletu. Aby jednakże nowoczesny sprzęt był rzeczywiście użyteczny, potrzebne są też praktyczne aplikacje.

Weź pod uwagę wymogi grupy docelowej

Wielu osobom wydaje się, iż projektowanie aplikacji mobilnych wcale nie jest takie ciężkie, podczas gdy wymaga ono nie tylko pomyślenia nad wyglądem interfejsu, ale również – a może przede wszystkim – nad tym czy będzie on wygodny w używaniu. Właśnie z tych względów jednym z zasadniczych kryteriów, jakimi powinniśmy się kierować w czasie projektowania aplikacji mobilnej jest przystosowanie jej do grupy odbiorców. Przed rozpoczęciem pracy warto więc poznać potrzeby tych ludzi oraz ich wymagania – niezbędnych danych na pewno dostarczy przeprowadzenie badań rynkowych.
smartphone
Author: Maurizio Pesce
Source: http://www.flickr.com
Stawiaj na intuicyjność i prostotęPopularnie znanym faktem jest, że naszymi działaniami kierują przyzwyczajenia. Tak samo jest w przypadku aplikacji na sprzęty mobilne - .

Jeżeli czytasz prezentowany tekst to znaczy, że wątek Cię bardzo zaciekawił - wejdź na odnośnik do strony używane komputery do gier, a odnajdziesz równie atrakcyjne informacje.

Dobrze o tym pamiętać w czasie projektowania interfejsu. Przemyślmy czy określony przycisk znajduje się właśnie tam, gdzie spodziewaliśmy się go znaleźć oraz stosujmy znane już powszechnie rozwiązania.

Co więcej odpowiednim rozwiązaniem jest stawianie na prostotę: przyjazne dla oka kolory zamiast krzykliwych oraz rażących barw, czytelne fonty zamiast wyszukanej i niewyraźnej czcionki, a dodatkowo ograniczona liczba reklam i pojawiających się okienek na pewno pozyskają lepsze noty wśród użytkowników.

Poznawaj obecne tendencje

Czasy się zmieniają, a razem z nimi przychodzą nowe rozwiązania – odnosi się to do przede wszystkim branży informatycznej. Jeśli poważnie myślisz o projektowaniu aplikacji mobilnych - powinieneś być na bieżąco – to co jeszcze dwa lata temu było hitem, dzisiaj może być już przestarzałym rozwiązaniem. Warto zatem poszukiwać inspiracji w sklepach z aplikacjami, przeglądać regularnie tematyczne portale internetowe bądź obejrzeć prace innych projektantów, aby zorientować się, co właśnie jest na czasie w branży.

Dla zalogowanych