Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/conversantcomm.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/conversantcomm.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/conversantcomm.pl/includes/menu.inc).

Szczególne informacje na temat certyfikatów na terenie Unii Celnej

Jeśli ktoś pasjonuje się, bądź jest związany z rynkiem produkcji albo transportowaniem różnego rodzaju produktów na tereny innych krajów, z całą pewnością powinien zapoznać się z odpowiednimi deklaracjami, które potwierdzają m.in.
deklaracja eac
Source: pixabay.com


wakacje
Author: Simson Petrol
Source: http://www.flickr.com


Zgodność towarów, jak również i jakość bezpieczeństwa i spełnione normy oraz standardy. Jeden z nich to certyfikat obowiązujący na obszarze tak zwanej Unii Celnej.


Porsche Cayenne
Author: order_242
Source: http://www.flickr.com


Certyfikat zgodności Unii Celnej, ponieważ dokładnie tak się nazywa, obowiązuje przede wszystkim na terenach krajów przynależących do ów Unii ( więcej informacji na stronie www.certificator.eu/plwięcej informacji na stronie ). Do tychże państw zalicza się Rosję, Kazachstan oraz Białoruś. Są to kraje, które zawarły ugodę w sprawie zasad i przepisów technicznych na rynku eksportu oraz importu towarów. Certyfikat ten ma na celu potwierdzić spełnione przez dany towar wymogi związane z bezpieczeństwem i jakością. Deklarację można uzyskać na pojedynczy przewóz, jak również i produkcję seryjną, a nawet określony czas – maksymalnie do lat pięciu. Certyfikat zgodności Unii Celnej to koszt – zależnie od czasu – od 350 do 600 Euro. Deklaracja pojedyncza jest najtańsza, jednak podobny koszt wynosi certyfikat przyznany na dwanaście miesięcy. Trzyletnia zgodność to cena 450 do 600 Euro (o deklaracjach EAC). Dokument ten jest obowiązkowy dla towarów m.in. przemysłowych, spożywczych, kosmetycznych oraz odzieżowych.
Deklaracja EAC jest w stanie sprawić, że producenci i sprzedawcy nie muszą starać się o uznanie towarów we wszystkich trzech krajach indywidualnie, co może wiązać się też ze znacznie dłuższym czasem, zwiększonymi kosztami i wzmożonymi Formalnościami. Okres lat pięciu jest zwykle zależny od na przykład specyfikacji produktu lub jego partii. Deklaracja EAC to również pozytywna informacja dla kupujących o jakości towaru.

Dla zalogowanych