Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/conversantcomm.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/conversantcomm.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/conversantcomm.pl/includes/menu.inc).

Urządzanie małego mieszkania w stylu skandynawskim - oryginalne porady

Ważnym pomieszczeniem w domu jest korytarz. Jest on jednocześnie dość problematyczny. Korytarz stanowi wizytówką domu, po jego wyglądzie możemy określić to, jak wygląda całe mieszkanie co zobaczymy dalej. Ważne, by zrobił dobre pierwsze wrażenie.


przedpokój
Author: Skagerak
Source: Calvado.pl
Sporym problemem w aranżacji przedpokoju stanowi jego wielkość. Jest to zwykle pomieszczenie wąskie, gdzie powinniśmy dobrze pomyśleć czy wstawić jakiś niekonieczny drobiazg. Przedpokój powinien być oczywiście zaaranżowany w tym samym stylu co reszta mieszkania, albo co najmniej jego wygląd powinien w dużym stopniu powiązany jest z tym co ujrzymy przechodząc dalej.

Jednym ze stylów w jakim możemy zaaranżować mieszkanie, w tym przedpokój jest styl skandynawski. Styl ten ma parę cech, które należy uwzględnić planując przedpokój. Przedpokój w stylu skandynawskim powinien przede wszystkim być wypełniony bielą. Gdy wejdziemy do domu nie możemy mieć wątpliwości, że jest to barwa zdecydowanie dominujący. Ściany i drzwi mogą być z naturalnego drewna, a podłogi wykonane z jasnego drewna, albo płytek. Przeczytaj więcej szczegółów: przedpokój w stylu skandynawskim

Chcąc uniknąć nudy, trzeba przełamać biel kolorowymi bibelotami, ale bez przesady. Kolorowe mogą być np. wieszaki, pamiętajmy jednak aby nie miały zbyt wielu zdobień. Także obramowanie lustra, które jest ważną częścią przedpokoju w stylu skandynawskim, może być w intensywniejszym kolorze. Dość modne i często stosowane w tym stylu są też czarno-białe dywaniki. Więcej ciekawych informacji: czytaj


Przedpokój, oświetlenie Tango od firmy SKOFF
Author: SKOFF
Source: SKOFF
Wielką zaletą tego stylu jest to, że łatwo możemy optycznie zwiększyć wnętrze. Korytarz (zobacz lampy do przedpokoju nowoczesne) zazwyczaj jest dość niewielki, a jasny kolor sprawia, iż kolor biały wydaje się dużo większe. W dodatku jest także jaśniejsze, a raczej nie często spotykamy okna w przedpokoju.

Dla zalogowanych