Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/conversantcomm.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/conversantcomm.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/conversantcomm.pl/includes/menu.inc).

W jaki sposób kultura ma wpływ na nasze odbieranie najnowszych technologii? Jak to wpływa na nasze życie?

Gdziekolwiek nie pojedziemy świat wszędzie prezentuje się coraz bardziej identycznie. Mamy tu na myśli konkretne sklepy, które są już w sumie w każdym państwie, tak samo zresztą restauracje. To wpływ globalizacji, i choć możemy tego nie lubić, to niekiedy jest to pomocne, jak trafiamy do miejsca, jakie znamy choć jesteśmy na drugim końcu świata. Mimo tego są pewne różnice, które powodują, że każde miejsce na ziemi jest trochę inne.
To zachowania kulturowe sprawiają, iż tak faktycznie jest. Bez rozróżnienia na to, czy stołujemy się w tych samych miejscach, lub mamy podobne przyzwyczajenia, gdy zakupujemy w internecie, to jednakowoż każdy pochodzi z odmiennej kultury, z innego państwa i rodziny. Mogą się więc określone zachowania powtarzać, lecz kulturę ma się przeważnie jedną i ona najbardziej wpływa na nasze zachowanie (zachowania kulturowe). Przykładów jesteśmy w stanie mnożyć, ale najlepiej to zauważamy, jak się różnie podchodzi do zdobyczy cywilizacyjnych nowego rodzaju, jak mem. Oczywiście, śmieszna to zdobycz, ale korzystamy z tego wszyscy, więc tworzy się pytanie, czy w każdym miejscu memy prezentują się identycznie?
komputer
Author: Highways Agency
Source: http://www.flickr.com
Oczywiście, iż nie, bo z jednej strony każdy doskonale wie co to jest mem, lecz czy w każdym miejscu świata prezentuje się tak odmiennie. Otóż nie, i tu właśnie widać, jak określone wzorce kulturowe mają na nas wpływ, czasami są one bardziej wspólne, ale zdarzają się i bardziej odmienne .https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-dlaczego-memy-sa-tak-wazne-w-marketingunieważ w jednym miejscu większa ilość osób wybiera komputery z Windowsem, w innym popularne są komputery Apple. Tak samo w niektórych miejscach darmowe systemy operacyjne są jednymi godnymi polecenia, w kolejnym ciężko sobie wyobrazić, aby nie płacić za taki system.


Każdy więc działa troszkę odmiennie, lecz nikt w rzeczywistości nie może przyznać, że robi to samemu, bez wpływu innych, gdyż zawsze wpływają na nas wspomniane wcześniej wzorce kulturowe. Dzięki temu jesteśmy przywiązani do określonych działań i czujemy się bezpieczniej, zdarza się jednakże, iż trochę jest nam ciasno w tego rodzaju gorsecie kulturowym (sprawdź portal alterWEB). W zależności od tego, w jakim śsprawdź portal alterWEBmoże być prościej lub trudniej się z niego wyrwać, by żyć trochę inaczej.

Dla zalogowanych