Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/conversantcomm.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/conversantcomm.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/conversantcomm.pl/includes/menu.inc).

W jaki sposób przygotować aplikację mobilną ? Na co należy zwrócić uwagę?

Testowanie aplikacji mobilnych nie będzie tym samym, co testowanie internetowych aplikacji. Różnice znajdziemy na wielu poziomach. Bardzo często testy funkcjonalne oparte są na sprawdzaniu interakcji użytkowników, wiadomo przecież, iż odmiennie wygląda testowanie aplikacji bankowej, a zupełnie odmiennie społecznościowej aplikacji.


szkolenie testowania aplikacji mobilnych
Author: Klimatop
Source: www.klimatop.pl


Sporo zależne jest również od grupy docelowej potencjalnych użytkowników.


sport
Author: moetaz attalla
Source: http://www.flickr.com


Spore znaczenie ma także platforma na jakiej działa aplikacja, ponieważ wpłynie to na sposób rozpowszechniania jej. Najbardziej obecnie znane są platformy jak Google Play oraz App Store oferta dostępna na . W tym względzie zdarzają się różne kłopoty, jak to, iż aby odnaleźć wadę należy wpierw ściągnąć i zainstalować nową wersję programu przeznaczoną dla konkretnego sklepu i poczekać, kiedy najnowsza wersja będzie zatwierdzona. Niestety czasem potrwa to nawet aż 3 tygodnie.


Bardzo pomocne jest w tym szkolenie testowania aplikacji mobilnych szkolenie o testowaniu aplikacji mobilnych, ponieważ dzięki temu łatwiej nam zrozumieć wszystkie najistotniejsze aspekty. Szczególnie istotne będzie, żeby przewidzieć krytyczne błędy oraz w miarę na nie zareagować. Bo pomyślmy sobie, że użytkownik będzie miał z czymś takim do czynienia i na pewno nie będzie starał się poszukać odpowiedzi, jeśli stanie się to trudne. W zamian za to skasuje daną aplikację i wgra nową odmiennego producenta. Do naszej już nigdy nie powróci.
Nie zapominajmy o tym wszystkim, ponieważ wtedy możemy być pewni, iż nasza Aplikacja będzie ciekawa, bardzo łatwa w obsłudze, dzięki co będzie bardzo popularna. Zawsze warto się też doskonalić, ponieważ dzięki temu unikniemy najbardziej poważnych pomyłek w tworzeniu danej aplikacji.

Dla zalogowanych