Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/conversantcomm.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/conversantcomm.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/conversantcomm.pl/includes/menu.inc).

Wielka renoma pendrive

Choć pendrive od dawna nie jest niusem, to ciągle cieszy się ogromną sławą.


Pendrive to świetny nośnik pamięci. Jest poręczny, pojemny i wytrzymały.


sweex


pendrive
Author: Trust
Source: Trust
Na rynku osiągalne są sprzęty o przeróżnej pojemności pamięci, od 1 GB do 256 GB. Podłączany jest do komputera najczęściej bezpośrednio przez złącze USB, więc nie wymaga specjalnych dodatków. Poza parametrami technicznymi, dosyć istotne okazują się zalety obudowy. Jako że pendrive jest urządzeniem przenośnym, powinien wykazać się trwałością, a jego wizerunek jest w stanie uczynić z niego efektowny breloczek, jest w stanie pełnić rolę biżuterii, nadają się do powieszenia na breloczku od kluczy, bądź służą także jako latarka. Obudowa urządzenia powinna być stworzona z bardzo twardego plastiku, czy też aluminium. Zbudowany z odpowiedniego tworzywa, zyskuje na trwałości. Koszt łączy się z ilością pamięci i dodatkowymi opcjami urządzenia. Im obszerniejsza pamięć i im lepsze zabezpieczenia, tym wyższy koszt.


Minimum do przeznaczeń powszechnych to pendrive w kształcie o pamięci 8 GB. Pozwoli ona na zgromadzenie praktycznie nieograniczonej ilości dokumentów tekstowych, albo kilkuset fotografii, bądź paru większych plików. Są także wzory, które posiadają zainstalowany fabryczny antywirus. Jest to nadzwyczaj pewne podejście, bo nawet jeżeli komputer jest zakażony, pendrive i dane w tym miejscu zapisane zostają bezpieczne.


Aktualnie w sprzedaży są dziesiątki modeli różniących się pomiędzy sobą designem, pojemnością, wartością i prędkością przepływu danych. Wybór zależy od wymogów i zamożności portfela.

Dla zalogowanych